دستگاه های زباله خرد کن مدرن کیچنز به صورت Long Life Duty طراحی و ساخته شده اند. این بدان معناست که استفاده از دستگاه، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری تا زمان بسیار طولانی میسر می باشد. با این وجود سامانه خدمات پس از فروش مدرن کیچنز جهت پاسخگویی و رفع اشکال کاربران عزیز آماده دریافت سوالات و موضوعات مربوط به اشکال احتمالی دستگاه ها می باشد. جهت اطلاع بیشتر از برخی از سوالات معمول لطفا بخش سوال های متداول را هم مطالعه بفرمایید.

سوال های متداول:

 • سوال: روش صحیح استفاده از دستگاه چیست؟
 • جواب: زباله های تر را داخل دستگاه می اندازیم. ابتدا آب شیر را باز کرده بعد از چند ثانیه اقدام به روشن کردن دستگاه می کنیم. پس از اتمام خرد کن زباله ها چند ثانیه صبر کنید. ابتدا دستگاه را خاموش کنید و سپس جریان آب را قطع نمایید. به همین راحتی.

 

 • سوال: مدت زمان خرد کردن چه مقدار است؟
 • جواب: فرآیند خرد شدن می تواند بین ۱۵ ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد. زمانیکه مواد غذایی درون دستگاه همگی خرد شدند و همراه جریان آب از طریق فاضلاب خارج گردیدند صدای دستگاه تغییر کرده و ساکت تر می شود. در این مرحله میتوانید دستگاه را خاموش کرده و حدود 15 ثانیه شیر آب را باز نگهدارید.

 

 • سوال: دستگاه چه زباله هایی را خرد و چه زباله هایی را خرد نمی کند؟
 • جواب: کلیه زباله های تر اعم از تفاله چای، پسماند میوه ها و سبزیجات، باقیمانده غذا حتی استخوان پخته شده مرغ و ماهی را خرد می نماید. اما زباله های خشک ماننده هسته میوه های سخت مثل زیتون و خرما و هلو، استخوان گاو و گوسفند و تقریبا هر چیزی که نتوان آن را رنده کرد را نباید در دستگاه ریخت. همچنین از ریختن کوپه موی سر جمع شده، روغن داغ و تمیز کننده های قوی مثل لوله بازکن و وایتکس و جرم گیر در دستگاه جدا خودداری کنید.
 • سوال: آیا دستگاه زباله خرد کن احتیاجی به تعمیر دارد؟
 • جواب: خیر. دستگاه زباله محوکن شما احتیاجی به تعمیر و نگهداری ندارد. استفاده منطقی و معمولی بهترین راه برای کارکرد بدون اشکال و دائمی آن می باشد. هیچگاه از مواد راهِ آب باز کن و خورنده(مانند چانته) برای تمیز کردن دستگاه استفاده ننمایید. برای نگهداری از دستگاه ویدیو آموزشی زیر را ملاحظه نمایید.

 

 • سوال: شستشوی دستگاه چگونه صورت می پذیرد؟
 • جواب: برای شستشو کافی است در هنگام روشن بودن دستگاه بعد از تخلیه مواد غذایی مقدار کمی یخ خرد درون دستگاه بریزید تا هم تیغه ها تیز شوند و هم دستگاه زباله خرد کن تمیز شود. ریختن پوست مرکبات همچون پرتقال و لیمو و… می تواند به معطر کردن دستگاه کمک نماید.

 

 • سوال: دستگاه زباله خرد کن در حال کارکردن خاموش شده است و به نظر می رسد که برق قطع شده است. چه باید کرد؟
 • جواب: اگر مطمئن هستید که برق دستگاه وصل می باشد و با این حال دستگاه کار نمی کند به نظر می رسد که محافظ اضافه بار موتور فعال شده تا از آسیب دیدگی دستگاه جلوگیری نماید. در این زمان برق دستگاه را از پریز قطع کنید سپس داخل دستگاه را چک نمایید، امکان دارد قطعه ای فلزی مانند قاشق به داخل آن افتاده باشد. بعد از خارج کردن جسم خارجی، سیم دستگاه را به پریز متصل کنید و دکمه reset قرمز رنگ را بفشارید. به احتمال زیاد دستگاه به کار خواهد افتاد در غیر این صورت جعبه فیوز و برق پریز را چک نمایید. اگر باز دستگاه روشن نشد، احتمال دارد کلید ایرسوئیچ یا شلنگی که جریان هوا را به دستگاه می فرستد تا دستگاه را روشن و خاموش کند مشکل دارند. ابتدا شلنگ ایر سوئیچ را جدا کرده و داخل آن فوت نمایید، اگر دستگاه روشن شد مشکل از کلید است. اگر روشن نشد از سوراخ نبودن شلنگ اطمینان حاصل کنید که اگر سوراخ شده باشد باید تعویض گردد.
 • سوال: صدای کارکردن (یا وزوز) موتور شنیده می شود ولی صفحه داخلی چرخشی ندارد!
 • جواب: ممکن است شیئی از چرخش صفحه خرد کننده جلوگیری می کند. در این حالت برق دستگاه را قطع کرده و هرگونه شی سخت درون دستگاه را بیرون بیاورید. آچار مخصوص آلن (که همراه دستگاه های زباله محوکن هست) را در محل ویژه آن در زیر دستگاه جابزنید و صفحه را در جهت و خلاف جهت عقربه های ساعت به چرخش در بیاورید. این کار را تا زمانی که بتوانید یک دور کامل صفحه را بچرخانید ادامه دهید. سپس آچار را از محل خارج کرده و دستگاه را روشن نمایید. در ویدیو زیر نحوه انجام این کار را ملاحظه خواهید نمود.
 • سوال:  موتور روشن است و صفحه خرد کننده هم می چرخد ولی زباله ها خرد شده از دستگاه خارج نمی شوند!
 • جواب: در این وضعیت احتمالا خرد کننده های فولادی که بر روی صفحه چرخنده قرار دارند در محل خود گیر کرده اند. برای رفع این نقص بعد از قطع برق دستگاه سعی کنید با یک وسیله چوبی به این دو قطعه  ضربه بزنید تا آزاد شده و بتواند بصورت 360 درجه چرخش نماید. در ویدیو زیر روند این کار توضیح داده شده است.